на Трговија на големо со вегански сенки за очи со висок пигмент 12C Производител и добавувач на палетата за сенки за очи со транспарентен трепет |Topfeel убавина
page_banner

Производи

Производител на палетата за сенки за очи со проѕирен шимер со висок пигмент 12C

Краток опис:

Создадена да одговара на речиси секој тон на кожа и боја на очи, оваа палета на сенки за очи со 12 нијанси содржи пигменти кои можат да се измешаат и да се изградат во неверојатен опсег на нијанси. Со проѕирно магнетно куќиште и 12 сјајни, мат нијанси, ова е палета на сенки со текстура.

Ефект против пот и одржувајте ја шминката на очите цел ден.Шарената палета на шминка го прави вашиот пад повеќе да не е монотон, сјае како кралица.Одговарајте на кој било тон на кожа за да ја засилите убавината на очите.


 • Име на производ:Транспарентна палета на сенки со 12 бои
 • Тип:Палета на сенки за очи
 • Сервис:Приватна етикета, сопствени формули и бои
 • Карактеристики:Високо пигментирана, фина, мазна водоотпорна текстура
 • Боја:12 бои/прилагодено
 • Формулар за ставка:Прашок
 • Одело за:Заедничка животна шминка
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Ознаки на производи

  Дванаесет нијанси на бои дизајнирани за класична и целосна шминка за очи.

  Очите заземаат централно место, светли и живи со богати нијанси.Совршената боја го нагласува обликот на очите.Комбинирањето на нијанси дава разновидни изгледи на голи шминка во класичен стил.

  Сенки за очи во 12 бои (6)

  OEM / ODM: Прифатено

  Карактеристики: Водоотпорен долготрајно високо пигментиран

  Достапни бои: која било боја може да се прилагоди

   

  Други детали:

  Без парабен: парабени вклучувајќи метил парабен, метил парабен, етил парабен, пропил парабен, бутил парабен и изобутил парабен, кои се широко користени Се користат како конзерванс во производите за кожа и коса, вклучувајќи сапуни, шампони, миење тело, дезодоранси, креми и лосиони, тој е еден од најкористените конзерванси денес.

  Без суровост: Cruelty free специфично се однесува на производи кои не користат тестирање на животни (тестирање без животни), со цел љубезно да се однесуваат кон животните и да дадат сертификат за производи кои не користат тестирање на животни и немаат состојки од животинско потекло.

   

  Сенки за очи во 12 бои (4)

  Како да се користи:

   

  Користете го показалецот за да земете соодветна количина мат сенка за очи на блокот во боја со кружни движења, рамномерно нанесете ја на очите, а потоа земете соодветна количина светла сенка за очи и нанесете ја на местата што треба да се осветлат. , како што се крајот на очите, долниот очен капак итн.

  Или користете четка за сенки за да ја комплетирате совршената шминка за очи на ист начин.

   

  Прашања и одговори од професионални шминкери

  Како да се избегне феноменот на летечки прав?

  Се препорачува неколку пати да се земе мала количина пудра, а со четка полека да се размачка и да се прошири бојата на мала површина.Ефектот на рендерирање на бои е значително подобрен и нема да има феномен на летечки прав.

  Како да се одржи трајна шминката на очите?

  Навлажнете ја четката за сенки со спреј за дотерување пред да нанесете шминка за очи за да го намалите истекувањето.
  Избегнувајте производи за нега на кожа со висока содржина на масло како прајмер;направи добра работа за поставување шминка;шминкајте се што е можно повеќе
  Избегнувајте допирање или допирање на сенки за очи;направи добра работа на допир-ап шминка на време

  尺寸图3

  Како можам да го купам?
  1. Оставете ни порака да ве информираме за вашите потреби, вклучително и дали треба да се приспособи, дали суровините се без загадување, количината итн.
  2. Ќе ви ја дадеме точната цена и датумот на испорака според вашите потреби.
  3. Откако двете страни ќе ги потврдат деталите и ќе извршат уплата, започнете со договарање на производството.
  4. Ќе организираме најбрз логистички превоз.

  Професионален технички тим

  треперлива сенка за очи6
  треперлива сенка за очи1
  треперлива сенка за очи
  светкава сенка за очи4

  Како да ја прилагодите сопствената палета на сенки за очи?

  Работата со тимот за убавина на Topfeel не може да биде полесна

  2

  Повеќе од 1000 формули за шминка

  1

  Прифатете различен дизајн на пакување

  4

  Веганска формула без суровост

  3

  Високи перформанси - долготрајна, високо пигментирана, измешана, фина текстура


 • Претходно:
 • Следно:

 • Topfeel убавинае оригинално производство на козметика и продавач на големо на шминка.Имаме 2 фабрики и производствената база се наоѓа во Гуангжу/Жухаи, Гуангдонг.

  Q:Како да ве контактираме?

  A: Below each product and on the right side of the website, there will be an entry for sending message. Please kindly fill in your contact information and inquiry there or email directly to beauty@topfeelgroup.com, we will contact you as soon as possible. Due to the time difference, the reply may be delayed, please wait with patience :

  Q: Може ли да добијам примероци за тестирање?

  О: Се разбира, ве молиме испратете порака за да ни ги кажете примероците што ви се потребни!Козметички, алатки за нега на кожа и убавина во боја без проблем.

  Q: Дали овие производи се безбедни?

  О: Ние сме производство со сертификат за GMP и ISO22716, нудиме услуга OEM/ODM, можеме да го прилагодиме производството на нова формула.Целата наша формула е во согласност со регулативата на ЕУ/ФДА, без парабени, без суровост, вегански итн. Целата формула може да понуди MSDS за секоја ставка.

   

   

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја